Wyznania Brunetki

W związku szybciej niż myślisz

w związku szybciej niż myślisz

Długie, samotne dni i smutek zajadany czekoladą. Single przeżywają brak drugiej połówki, a sukces tkwi w tym…, żeby przestać.

Na świecie żyje 7 miliardów ludzi. Nie bez powodu mówimy do koleżanki, która właśnie przeżywa rozstanie: ,,Tego kwiatu jest pół światu”.

Po utracie ,,miłości” trudno się pozbierać. Później przychodzi kolejne oczekiwanie na księcia z bajki. Uczucie samotności nie daje o sobie zapomnieć. Żyjemy z nim i czekamy na kogoś, kto będzie nas zabierał do kina, na kolację…, na spacer. Popełniamy błąd. Wszystko zmieniło się w momencie, w którym powiedziałam sobie: ,,Nie muszę mieć TERAZ chłopaka. Mogę sama się uszczęśliwić”. Wtedy go poznałam.

 

Spotkaliśmy się na badoo

Nie od pierwszego wejrzenia i nie na ulicy, ale… w internecie. Przypadkowy dzień. Przypadkowa wiadomość. Przypadkowy portal i pandemia. Tak zaczęła się znajomość dwóch ludzi, którzy teraz budują związek. Wiele osób mówi: ,,Nie da się poznać wartościowych ludzi w internecie. Nie da się poznać kogoś na portalu randkowym”, a jednak… Poznałam tam chłopaka, którego szuka się ze świecą. Nie taki był plan i właśnie o to chodzi. Zwykle mamy w głowie wiele wersji danej sytuacji. To niech będzie tak, a tamto tak. Najlepsza rzecz to niespodziewana. Życie, które potrafi zaskoczyć i wywrócić nasz świat w ciągu chwili. Nie wiesz, czy to będzie sklep, autobus, czy może internet i przestań się nad tym zastanawiać. Strać kontrolę.

Kiedy zamykasz się w sobie, mówiąc: ,,Jestem taki samotny”, wchodzisz w złe relacje. Ucieczka przed byciem starą panną, czy kawalerem sprawia, że łapiesz się każdej deski ratunku. Uczepiasz się ludzi jak pasożyt. Spotkałam w życiu facetów, którzy chcieli mnie od razu na żonę, bo przecież widzieli mnie raz w życiu, a nad desperacją nie mogli zapanować. Relacja, w której jedna osoba trzyma się drugiej i nie chce jej wypuścić, jest toksyczna. To wpadanie ze skrajności w skrajność. Podobnie jest z uzależnieniem się od drugiej osoby. Jesteś z nim w związku, a on jest całym twoim światem i nie możesz bez niego żyć. Jak jest w rzeczywistości? Nie potrzebujesz go do szczęścia, bo możesz sama się uszczęśliwić. Jeśli chcesz kwiaty, idź do kwiaciarni. Jeśli chcesz, żeby ktoś zabrał cię do kina, idź na film. Jeśli chcesz kolacji ze świecami, zrób to.

 

Nie jest blondynem o niebieskich oczach

Gdy kobiety myślą o swoim wymarzonym chłopaku w ich głowach często rodzi się ideał, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ma być niezwykle czarujący, przystojny…, szarmancki. Dodają do tej listy jeszcze trochę dodatków. Moja wyglądała nieco inaczej: ,,przystojny, dobry, bez uzależnień, wierzący, skromny, szanujący mnie”. Nie chodzi o to, że marzenie o ideale jest złe, tyle że… ideałów nie ma. Za to są ludzie, a to o niebo fajniejsze niż sztuczne pacynki z naszej głowy.

Spotkało mnie ,,coś” lepszego niż lista. Poznałam wspaniałego chłopaka, który jest dla mnie dobry. Trudno wyrazić słowami, co czuję gdy o nim myślę. Może wcale takich nie ma? Może milczenie wyraża więcej niż tysiąc słów? Jest moim najlepszym przyjacielem, któremu mogę powiedzieć wszystko, jest jednocześnie przystojny, inteligentny, pracowity. Wspiera mnie, kocha, szanuje, słucha… Wiem, że skoczyłby za mną w ogień. Nie czuję romantycznego związku dusz, gdzie jesteśmy ze sobą połączeni, nie musimy nic mówić, bo zawsze się rozumiemy i domyślamy… Bzdura. Jedna z wielu, którą wymyślili romantycy. Kluczem na kłótnie i kryzysy w związku jest rozmowa. Muszę mu powiedzieć, co myślę, jak się czuję, bo skąd on ma to wiedzieć, jeśli ja nic nie powiem? Nie czytamy sobie w myślach, bo jesteśmy tylko ludźmi. My po prostu rozmawiamy.

Jeśli spotkasz odpowiedniego faceta, będzie dopasowany do ciebie pod każdym kątem. Wszystko będzie na swoim miejscu. Tak samo z dziewczyną. Jednak to nie znaczy, że będziecie mieć te same zainteresowania i lubić dokładnie takie same rzeczy, b o nie o to tutaj chodzi. On to on, a ja to ja.

 

Nie sielanka i złote rybki

Single często mają związek za coś magicznego, co rozwiąże wszystkie ich problemy. Zniknie samotność, rozczarowania i będzie już tylko dobrze. Ich celem jest znalezienie drugiej połowy jak najszybciej. Związek dwóch osób to niesamowita relacja, ale nie zabiera złych rzeczy. Nie zabierze naszych emocji i doświadczeń. One zostaną, dopóki sami ich nie uporządkujemy.

Związek to praca. Budujemy relację, a to droga przez kłótnie, które są nieuchronne. Nadszedł czas wyrzeczeń, poświęceń i brania odpowiedzialności za drugą osobę. Poza tym pracujemy nad sobą. Staramy się zwalczać złe nawyki, żeby było jeszcze lepiej. Związek to przyjmowanie drugiej osoby z jej wadami. Akceptacja i zaufanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *